Elitarne samochody – kupisz je na wyjątkowych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, to kłopotliwe, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. W następstwie tego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że wiele z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są wykwintne samochody, jakie dawno temu były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się ekskluzywne samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on wielkie zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje korzystna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, by odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego dewiz. 

Które samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje luksusowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą kupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort oraz zadumać się nad bogactwem innych. W wielu przypadkach, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć samochodem, który niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I oczywiście w wypadku samochodów ekskluzywnych, które pozostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie lifestyle prezentujemy takie przypadki.

Aukcje aut stylowych cieszą się dużym zainteresowaniem. I nie chodzi tu jedynie o samochody najświeższej generacji – nieraz się zdarza, że najwyższe kwoty uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, jakkolwiek mające jakąś swoją historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              business

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              lifestyle

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *