Robimy zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to w głównej mierze kupowanie, wypoczynek oraz znajdowanie promocji. To żywioł dużej grupy osób, który jesteśmy w stanie przypisać do terminów i dyscyplin zakupów. To kłopotliwe, nie każdy będzie tak samo podchodził do zakupów, jak i do innych sfer stworzonego przez nas życia. Często pozyskujemy jedynie to, co jest dla nas wymagane oraz potrzebne. Nie pozwalamy sobie na drobne przyjemności czy również inne takie kwestie. To nie jest do końca porządne oraz idealne. Należy nie zapominać, że naturalnie takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, jakie musimy momentalnie wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie dopasować swoich standardów życia do tego, co oferują nam punkty sprzedaży każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty sprzedaży zamknięte w wyselekcjonowane niedziele

Tak było do tej pory – sklepy były dostępne jakiegokolwiek dnia (nieomalże każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku weszła w życie regulacja, jaka zakazuje w wyłonione niedziele otwierania sklepów zatrudniających robotników oraz przymuszających ekspedientów do pracy – więcej na ten temat wolno dowiedzieć się na stronie internetowej kiedy sklepy otwarte w niedziele

Ustawowo w wyselekcjonowane niedziele otwarte są w stanie być wyłącznie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Sklepy oraz galerie mieszczące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie i kawiarnie

Wszelkie inne punkty, galerie, supermarkety lub inne obiekty handlowe powinny być zamknięte. Co grozi za nielegalne otworzenie sklepu w wybraną niedzielę? Inspektorzy, którzy w tym czasie przeprowadzają inspekcje mogą z góry ustalić bezwzględny mandat na właściciela firmy bądź nawet mierzyć sprawę do sądu celem wnikliwego przeanalizowania złamania ustawy i dotkliwszego ukarania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź spis niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele kuszą, inni natomiast całkiem nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi odczuciami obywateli. To, co jest pewne to zamęt – niekiedy po prostu nie wiemy, jakie niedziele są bez handlu – wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową wolne niedziele, gdzie znajduje się ulubiony kalendarz z wykazem, w które niedziele roku będziemy mogli zrobić zakupy.

Jak na razie ustawa prognozuje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednakże do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na ustawie z Niemiec, gdzie od paru lat wszystkie galerie lub inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród Polaków – na rezultaty musimy zaczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – kolejne już wkrótce. Sprawdź na witrynie, kiedy tak właściwie możesz zrobić niedzielne zakupy!
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *