W jaki sposób sprawdzić, kto do nas dzwoni?

W dobie telefonów komórkowych a także ogólnego dostępu do internetu niezmiernie popularne stało się sprawdzanie, kto do nas telefonuje. Ewidentnie nie robimy tego bez przyczyny – jesteśmy w stanie poszukiwać wyznaczonych numerów telefonów czy też osób, do jakich pragniemy zatelefonować, niemniej jednak o wiele częściej po prostu sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Dawniej robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. W dzisiejszych czasach niemniej jednak mamy internet, jaki w znaczący sposób upraszcza oraz przede wszystkim przyspiesza możliwość poszukiwania konkretnych numerów telefonów lub sprawdzania i oceniania rzeczowych numerów, które do nas dzwonią.

 

W jakim celu sprawdzamy numery telefonów?

Jeśli nie wiemy, o co chodzi – w większości wypadków gra toczy się o finanse. W wypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o uzyskiwanie pieniędzy, co ich asekurację. To przykre wielu złodziei sprofilowało się w rabunkach telefonicznych – znane metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi właśnie poprzez telefonowanie i okłamywanie to wyłącznie wierzchołek góry lodowej. Jak najbardziej wyłudzenia mogą przebierać również inne formy, na przykład próba połączenia z krajem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na należącym do nas rachunku pojawi się kilkuset złotowa kwota do zapłaty. Chcemy ustrzec się przed takimi kłopotliwymi sytuacjami, skutkiem tego sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Wielokrotnie robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest bezsprzecznie bardzo rozważnym podejściem.

Innym niezmiernie istotnym impulsem, który uzasadnia do sprawdzania telefonów jest strata wolnego czasu na rozmowę z telemarketerem, który za pomocą telefonu pragnie nam wcisnąć kolejną umowę, pożyczkę czy inny artykuł bądź też abonament. Wystarczy jedynie sprawdzić numer oraz po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – po prostu nie odebrać lub też nawet zablokować numer, żeby w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Wobec tego podsumujmy, sprawdzamy numery telefonów, bo:

pragniemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie lubimy tracić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie pragniemy brać udziału w procederach karnych bądź też wyłudzeniach systemowych,

poszukujemy konkretnego numeru telefonu do punktu sprzedaży, biura lub innego podmiotu, z jakim pragniemy się skontaktować.

W jakim miejscu sprawdzać numery telefonów?

Jak wcześniej wspomniano, kiedyś numery sprawdzaliśmy czy też poszukiwaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Dziś jest to o wiele łatwiejsze – wystarczy wejść na domenę internetową wyszukiwarka numeru telefonu, w jakim miejscu znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie tylko dane, do kogo należy określony numer, jednakowoż również opinie, które pozwalają zakomunikować, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to dodatkowy telemarketer bądź też inna postać, z którą nie chcemy rozmawiać. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *